A keresőoptimalizálás (SEO) segítségével hosszú távon is stabil, értékes forgalmat szerezhetsz a weboldaldra. Ráadásul sokkal olcsóbban, mintha kizárólag fizetett hirdetésekkel próbálnád elérni ugyanezt.
Ebben a cikkben a SEO legfontosabb alapjait mutatom be, kifejezetten kezdőknek. Azesetben, ha te már tudod, hogy szeretnéd kiszervezni a keresőoptimalizálást, írj nekünk.
Lehet, hogy még nem találkoztál velem, ezért hadd mutatkozzak be röviden.
Jobbágy András vagyok, SEO szakértő. Cégeknek segítek folyamatosan növekvő forgalmat szerezni a Google keresőből. Az ügyfeleim az organikus látogatószám markáns növekedéséből új vásárlókat, megrendelőket profitálnak.
Vágjunk bele!
Mi az a SEO? Mi a SEO jelentése?
A SEO az angol Search Engine Optimization rövidítése, jelentése magyarul keresőoptimalizálás. A SEO egy online marketing eszköz, feladata a weboldalad forgalmának növelése.
A keresőoptimalizálás célja stabilan sok új felhasználót hozni a Google keresőből a honlapodra. Előre kerülni a Google találati listáján a weboldalad témájába vágó lehető legtöbb keresőszóra és kifejezésre.
Ellentétben az online PPC hirdetések világával (pl. Google Ads hirdetéskezelés, Facebook, stb.), amik csak akkor hoznak látogatót, ha folyamatosan fizetsz, a SEO stabil eredményt hoz – akkor is, ha nem invesztálsz bele folyamatosan.
A SEO a keresőből elérhető organikus (nem fizetett) forgalomat célozza meg. Azokat az embereket, akik problémáikra a Google-ban keresnek megoldást – legyen az információ, termék vagy szolgáltatás.
A SEO hatalmas előnye a hirdetésekkel szemben, hogy nem feltétlenül szükséges hozzá folyamatos, szünettnélküli pénzbefektetés.
Összeségében, ha hosszú távon (1 év felett) nézzük, a SEO-val szerzett forgalom minden esetben lényegesebb olcsóbb, mint ugyanazokat az embereket fizetett hirdetésekkel elérni.
A keresőoptimalizálás részei
A keresőoptimalizálást alapvetően 3+1 területre szoktuk osztani:
- Technikai SEO
- On-page SEO
- Off-page SEO
- Lokális SEO
A Technikai SEO azoknak a beállításoknak az összességét jelöli, amelyek nélkül a Google egyszerűen nem fogja észrevenni a weboldaladat. Ilyen például a honlapod indexelhetőségének biztosítása az algoritmus számára, vagy a weboldal sebesség.
Az On-page SEO elsősorban a honlapon megjelenő tartalom (szövegek, képek, videók) optimalizálását jelöli. Ide tartozik a már említett kulcsszó kutatás, a tartalom elkészítése és a SEO szabályai szerinti tagolása, szerkesztése (például a SEO cím beállítása, vagy a megfelelő szöveghierarchia – címek, alcímek, stb. – megalkotása), valamint a belső linkek helyes használata is. Talán ez az a terület, amivel a legtöbb idő szokott elmenni.
Az Off-page SEO lényege mindazoknak a külső tényezőknek a feltérképezése és kezelése, amelyek hatással lehetnek a honlapod helyezésére a Google rangsorban. Legfontosabb összetevője a hatékony linképítés, de ide tartozhat még például a közösségi média jelenlét is.
A Lokális SEO a helyi jellegű keresésekre koncentrál, ideértve a Google Térképen megjelenést is.
Hirdetések és organikus találatok a Google találati listán
Nézzük meg először, hogyan fest a találati lista (SERP). A legfelső találatok, ha üzleti szempontból fontos kulcsszóról van szó, sok esetben fizetett hirdetések. Ezeket a “Szponzorált“ felirat is jelzi.
Utána következnek az első természetes vagy organikus találatok. Azok az oldalak, amelyek tartalma a Google szerint leginkább passzol az adott keresésre.
A keresőoptimalizálás célja az organikus találatok között az élre törni a releváns kulcsszavak esetében.
Például, ha női cipőket árulsz Kecskeméten, akkor valószínűleg fontos lesz számodra, hogy ha valaki beírja a a “női cipő Kecskemét”, vagy a “cipőbolt Kecskemét” kifejezéseket a keresőbe, a te üzleted is megjelenjen a találatok között. Ezeket a szavakat, kifejezéseket nevezzük kulcsszavaknak..
Hányadiknak kell lenned a Google találati listán?
A legjobb persze, ha első vagy. De a legtöbb keresésnél már eredményt hoz az is, ha a TOP5-be bekerülsz.
Az általános statisztika szerint az lista első helyén álló weboldal viszi el a kattintások 30 százalékát, a második 14 százalékot, a harmadik 10 százalékot. A 9-10. hely magasságában már alig 5 százalék az átkattintási arány (CTR), a találati lista 2-3. oldalára már csak elenyésző kattintás jut.
Ez mind fontos, de óvva intelek tőle, hogy fetisizáld a helyezést. Ez sokan elkövetik hibaként, még szakmabeliek is.
Nem az a fontos, hogy X vagy Y kulcsszóra a második, a negyedik, vagy az első helyen szerepelsz. Az a fontos, hogy a témaköröd lehető legtöbb keresési szándékát lefedd, megjelenj a lehető legjobb helyen a lehető legtöbb releváns keresésre.
Tehát szerepelj minél jobb helyen a találati listán, de ne egy, kettő, vagy 9 keresésre. Hanem minden lehetséges kulcsszóra a témakörödben, a lista valószínűleg több száz (ha nem ezer) kifejezésre rúg.
Mi kell ahhoz, hogy a találati lista élére kerülhess?
Az az igazság, hogy nem tudjuk 100 százalékosan biztosan. A keresőmotor működése ugyanis a Google legféltetebb üzleti titka. A Google ugyan közzé teszi a általános irányelveit, ebből kiderül, hogy nagyjából mit vár a weboldal tulajdonosoktól. Nem rossz kiindulópont, de számos kérdést nyitva hagy.
Ezért is volt SEO szemmel elképesztő történés, amikor először kiszivárogtak az amerikai hatóságok Google esetében indított trösztellenes vizsgálatának belső anyagai, majd 2024. tavaszán kiszvárgott a keresőmotor belső dokumentációja.
Azóta pontosabban látjuk, mit és hogyan csinál a Google. Ugyanakkor ezek a dokumentumok sem válaszolnak mindenre. Például, nem derül ki, hogy az egyes rangsorolási szempontok milyen súlyban szerepelnek a találati lista összerakásakor. A lényeg, hogy egy csomó dologra továbbra sincs pontos, atombiztos válasz.
Ezért nagyon sok minden, amit a SEO szakemberek tudni vélnek a Google működéséről, szigorúan véve csak hipotézis. Egyes hipotézisek kiállják az idő próbáját, mások nem.
Nagyon sok mindent, amit a SEO szakemberek 15 éve mondanak, visszaigazolnak az említett dokumentumok. Ezekben eddig is nagyjából konzenszus volt. Például, tudjuk, hogy a tartalom és a linkek fontosak – ezért működik a linképítés, annak ellenére, hogy a Google hivatalosan elítéli.
De kiderültek új dolgok is. Ilyen az, mennyire lényeges szerepe van a rangsorolásban a felhasználói interakcióknak. Úgy tűnik, kulcsfontosságú, hogyan viselkednek a userek a találati listán. Mire kattintanak, mennyi idő után térnek vissza a keresőbe – ezek mind olyan szignálok, amiket a Google folyamatosan felhasznál a találati lista pontosításához.
Nem hangzik egyszerűnek, igaz?
A SEO egy komplex terület. De én szeretem, ha komplex dolgokat röviden, a lényegre koncentrálva tudunk megragadni. Ezért ha egyetlen (najó, kettő) mondatban kellene kiemelnem, mit érdemes tenned, akkor ezt javasolnám:
Legyen technikai és felhasználói élmény szempontból szuper honlapod, plusz készíts kiemelkedő, a felhasználók számára igazán értékes tartalmat. Erősítsd a weboldalad linkprofilját külső hivatkozások építésével.
Ha erre koncentrálsz, és következetesen jól csinálod, akkor hosszú távon jelentős esélyed van a sikerre.
A hatékony SEO első szabálya: működj együtt a Google-val
Az eredményes keresőoptimalizáláshoz első körben meg kell érteni, hogy ezt a játékot a Google szabályai szerint játsszák. A Google ellenében nem tudsz győzni, csakis úgy, ha együttműködsz vele. De ehhez tisztán kell látni a Google szándékait.
A Google elsődleges, legeslegfontosabb célja a piacvezető pozíció megőrzése a keresőmotorok között. Ehhez az elérhető legjobb szolgáltatást kell nyújtania a felhasználóknak, vagyis mindig az adott keresőszóra adható legjobb találatokat kell megtalálnia.
Ha a találati lista élére akarsz kerülni a számodra fontos keresőkifejezéseknél és szavaknál, a te weboldaladnak kell a legjobbnak lennie.
Mitől lesz a honlapod a legjobb találat a Google szemében? A Google alapvetően olyan weboldalakat keres, ami képes megadni a felhasználóknak, amit keresnek. Legyen az információ, termék vagy megoldás egy problémára. A honlapodnak ki kell elégítenie a felhasználók keresési szándékát.
A Google elégedett felhasználókat akar. Ha a honlapod elégedetté teszi a felhasználókat, a Google szeretni fog. A jutalmad a jó helyezés és jelentős organikus forgalom lesz.
A hatékony SEO alappillérei
A SEO hármas felosztásáról (Technikai SEO, On-page SEO és Off-page SEO) már beszéltünk. Ezen belül négy területre kell nagyon odafigyelned, ha hatékonyan szeretnéd keresőoptimalizálni a honlapodat.
- A technikai alapok rendberakása
- A felhasználói élmény maximalizálása
- Tartalom stratégia és minőségi tartalom készítés
- A hitelesség felépítése digitális PR-ral
A technikai alapok rendbe rakása
Itt a technikai SEO dolgokról van szó. Egyszerűen bizonyos dolgoknak rendbe kell lennie ahhoz, hogy esélyed legyen jelentős organikus forgalmat szerezni a keresőből.
Ezek egy komoly hányadát már összeszedtem a technikai SEO cikkemben.
Most csak néhány szempont említésképpen: ilyen az Google indexelhetőség, a megfelelő URL beállítások, meta adatok használata, a helyes HTML struktúra alkalmazása.
Vagy akár a megfelelő webhelytérkép, a robots.txt fájl beállításai, és még tengernyi kis nüansz.
(A SEO ügyfeleinknél ezeket egy 2-300 pontos, kifejezetten erre a célra kifejejlesztett cheklisten végigmenve szoktuk ellenőrizni.)
Technikai szempontból nem létezik tökéletes weboldal, de szerencsére a legfontosabb dolgokat elég egyszer megcsinálni, utána rendben lesznek.
A felhasználói élmény maximalizálása
A Google hatalmas energiákkal törekszik arra, hogy a felhasználói élményt (UX) helyezze a keresőmotor működésének középpontjába.
A felhasználói élményt több módon méri a Google. Fontos fogalom euuel kapcsolatban az átkattintási arány (CTR), valamint a visszafordulási arány (bounce rate) is.
Az első azt jelöli, hogy a felhasználók milyen arányban hajlandóak rákattintani a találati listában megjelenő tartalmadra, a második pedig azt méri, hogy a felhasználók mennyire hajlamosak huzamosabb időt eltölteni a honlapodon.
Utóbbi esetében a Google az ún. hosszú kattintásokat („long click”) szereti, vagyis amikor a felhasználó nem lép vissza rövid idő után a találati listára, mert megkapta a lekattintott weboldal, amit keresett.
Már 2024. tavasza előtt is nagyjából közmegegyezés volt SEO körökben, hogy a CTR valós szerephez jut a rangsorolási metódusban. Ha például egy kulcsszóra második helyen rangsorolja a weboldalad a Google, de sokkal többen kattintanak rá, mint az első helyen szereplő honlapra, akkor idővel valószínűleg te leszel az első a listában.
A már említett dokumentum szivárgás óta sokkal pontosabb képünk van a felhasználói viselkedés Google általi megfigyeléséről és értelmezeséről. A Google nem csupán kattintási arányt, a hosszú és rövid kattintásokat figyeli, de a találati listán olvasást, görgetést, a kurzor használatát is. Ebből mind következtetéseket von le egy-egy találat, és úgy általában a találati lista minőségére. Amit aztán felhasznál a korrigálásra.
A Google ugye elégedett felhasználókat akar. Nagyon leegyszerűsítve, olyan usereket, akik nagy arányban lekattintják a honlapodat a keresőben, majd nem jönnek vissza ugyanazzal a problémával.
Ha tudod szállítani ezeket az elégedett usereket, a Google jutalmazni fog.
A felhasználói élménynek persze rengeteg aspektusa van. Az egyik alapja maga tartalom, az érdekes címek, a gördülékeny szövegek, a jó érzékkel kiválasztott képek.
De sokat számíthat az is, hogy a weboldal mennyire akadálymentes, vagyis mennyire kezelhető és átlátható a lehető legszélesebb közönség számára.
A jó tartalom mellett a felhasználói élményt számos félig-meddig technikai jellegű kérdés befolyásolja. Ezek közül hármat emelek most ki a lenti lenyitható ablakokban.
Tartalom stratégia és minőségi tartalomkészítés
A SEO első lépése megismerni, hogy a weboldalad témakörében pontosan milyen kifejezésekre, szavakra keresnek a felhasználók a Google-ban.
Ezt nevezzük kulcsszókutatásnak.
A kulcsszókutatás nem pusztán mechanikus munka. Sokkal inkább annak feltérképezéséről van szó, mit, hogyan és miért keresnek a felhasználók. Nem csupán a konkrét kulcsszavakat kell megtalálnod, de értened is kell, mi van mögötte.
Ismerned kell a keresési szándékot, már csak azért is, mert a Google is törekszik erre, és a feltételezett keresési szándék mentén alakítja ki a találati rangsort.
A SEO azt is jelenti, hogy megtanulunk arról írni, beszélni, ami a célközönséget érdekli.
Érdemes ezért már a SEO munka elején legalább egy 100-200 tételes listát összeállítanod olyan szavakkal, kifejezésekkel, amelyekre gyakran keres a célcsoportod.
A lista összeállításához ingyenesen használhatod többek között:
- A Google keresőt, például az automatikusan kiegészített keresőkifejezéseket, vagy az oldal alján található “Kapcsolódó keresések” dobozt
- A Google ingyenes kulcsszótervezőjét
- Az Ubersuggestet
- A Rank Tracker ingyenes változatát
- Az Ahrefs kulcsszó keresőjét
Az ingyenesen használható Google Search Console-ban tudod ellenőrizni, hogy milyen kulcsszavakra rangsorolja a honlapodat a keresőmotor.
De a kulcsszólista csak az első lépés. Minden fontos kifejezésre minőségi tartalmat kell készítened.
Talán ez a SEO munka legfontosabb fázisa. Színvonalas, érdekes egyedi szövegek nélkül nincs keresőoptimalizálás.
Először is nem árt tisztázni, mit ért a Google minőségi tartalom alatt: olyan informatív és egyedi szöveget (kisebb részben képet, videót, podcastot, stb.), ami eredeti, vagyis a te szellemi terméked, nem másoltad valahonnan copy-paste módszerrel.
Nem kell feltalálnod a spanyolviaszt. Viszont törekedni kell arra, hogy az interneten egyébként is fellelhető információkhoz képest valami pluszt nyújtsál.
Például, ha a látogató a szakmai blogod bejegyzéseiben egy rakás olyan információt talál értelmesen összeszedve, amit egyébként csak hosszas keresgéléssel tudna 10 másik honlapról összekaparni, akkor már is meg van a hozzáadott érték.
De a plusz lehet akár a személyes stílusod varázsa is, például, ha nagyon jól írsz. A lényeg, hogy valamilyen szempontból legyen egyedi a tartalom, amit kínálsz.
Tudnod kell azt is, hogy mit nem szeret a Google: például az automatikusan generált tartalmat, a máshonnan átvett (duplikált) tartalmat, az értékesítési szándékú (affiliate) linkeket valódi tartalom nélkül, a trollkodást, a spam kommenteket, a látogatók számára láthatatlan, kulcsszavakkal tömött rejtett szövegeket.
Jó tartalmat készíteni nem könnyű feladat, főleg elsőre. Később, amikor már megszerezted a rutint, sokkal könnyebb lesz.
A kezdéshez adok néhány tanácsot a lenti lenyitható ablakokban. (Bővebben pedig a SEO szövegírás cikkemben találsz segítséget.)
A hitelesség megteremtése digitális PR-ral
A Google a hiteles weboldalakat szereti. Olyan honlapokat, amelyek garantáltan megbízható információkat tudnak felmutatni egy-egy témakörben.
A hitelességet, akár csak a való életben, mások tudják megadni számunkra. Akkor leszünk hitelesek, ha mások hitelesnek gondolnak minket. Ugyanezt igyekszik átültetni a Google az online világba is.
Ezért van az, hogy nem csupán az számít, mennyi kiemelkedő szaktudásról számot adó cikk, bejegyzés szerepel a honlapodon.
Hanem azt is, mennyi hivatkozás mutat a honlapra. Pontosabban ma már nem is a külső linkek mennyisége, hanem a minősége a fontos tényező.
A linkek jelentősége SEO szempontból nem az általuk közvetített forgalom. Hanem az, hogy a Google számára minden link egy-egy jelzés: “Hé, idefigyelj, ez egy jó honlap”!
A sok minőségi link azt jelenti a Google számára, hogy a linkelt honlap hiteles.
Ezért kell foglalkoznod a minőségi linképítéssel.
A linkek száma és minősége mellett a weboldal hitelességét erősíti az aktív közösségi média jelenlét, a Google Cégem helyes használata, és minden olyan szakmai kapcsolat, amelynek nyoma van az interneten.
Mi az a linképítés?
A linképítés az hitelesség megteremtésének nélkülözhetetlen eleme. Linképítésnek azt a folyamatot nevezzük, amikor egy tudatos stratégia mentén igyekszünk a lehető legjobb külső hivatkozásokat megszerezni a weboldalunkra.
A Google a találati lista meghatározásakor nem csupán azt veszi figyelembe, hogy mennyire erős az oldal tartalma, és mennyire SEO-barát a felépítése.
A minőség a linképítés esetében kulcskérdés. Ma már értéktelen linkek tömegeivel – jó régen ez volt a linképítés bevett módszere – pillanatok alatt végérvenyesen tönkre lehet tenni egy honlapot. Ellenben egy-egy erős, magas látogatottságú, és tartalmában is releváns weboldalról szerzett link rengeteget segíthet.
A megfelelő linkprofil felépítése a keresőoptimalizálási munka egyik alappilére.
Milyen linkeket szeret, és miért büntet a Google?
A Google elsősorban a természetes linkeket szereti. Azaz az olyan linkeket, amelyeket nem építünk, hanem csak kapunk, mert például nagyon jó tartalmat írtunk.
A probléma az, hogy egy induló honlappal csak rendesen épített linkprofillal lehet labdába rúgni. A legtöbb témakörben sosem lesz organikus forgalmunk erős linkek nélkül. Ha pedig nincs forgalom, nem épülnek természetes linkek sem.
A cél a minél természetesebb linkprofil. El kell kerülni a gyanús helyekről érkező, a weboldalunk témáját tekintve nem releváns oldalakon elhelyezett linkeket, mert ezekért haraphat a Google.
Ugyancsak érdemes kerülni a kulcsszavakkal vastagon megtömött horgonyszövegeket. A kulcsszavak helyett a horgonyszövegben lehet használni például a linkelt oldal vagy bejegyzés címét, valamint az URL címet.
A Google szemében azok a legerősebb linkek, amelyek
- erős, hiteles weboldalon jelennek meg. A forrásoldalon nem található ipari mennyiségű kifelé mutató link (vagyis nem linkkatalógus vagy linkfarm).
- a forrásoldal és a linkelt oldal tematikailag összefügg. Például, ha van egy SEO-val foglalkozó honlapod, akkor kevesebbet fog érni egy kertészeti weboldalról érkező külső link, mint ha egy másik online marketingről szóló blogon elhelyezett link.
- a link nem a láblécben vagy az oldalsávban kapott helyett, hanem a tartalomban (kontextuális link).
- a link horgonyszövege nem kizárólag kulcsszavakból áll, de utal a linkelt oldal tartalmára.
A minőségi linképítés lehetőségei
A régen hagyományos linképítő módszer abban állt, hogy a honlaptulajdonos a lehető legtöbb linkkatalógusban regisztrált, gyakorlatilag kizárólag a mennyiségi szempontot tartva szem előtt.
Ma ennek már szinte nincs jelentősége. Egy teljesen kezdő weboldal esetében lehet még egy pici segítség egy igényesebb linkkatalógus, mert elsőre nehéz komoly szakmai linkeket szerezni – de én nem erőltetném. A vacak, már kinézetre is gyanús linkkatalógusokat pedig minden esetben el kell kerülni. Komoly hasznot biztosan nem fognak hajtani, veszélyforrást ellenben jelenthetnek. Ha kapnak egy kiadós Google büntetést, a mi oldalunkat is magukkal ránthatják.
A mennyiség helyett ma már sokkal nagyobb jelentőséggel bír a minőség.
A linképítés legjobb útja, ha szakmilag releváns és hiteles, a találati lista élén rangsorolt weboldalakon próbálsz linkeket elhelyezni.
A legtöbb munkával a vendégblogolás jár, de talán ez hozza a legjobb eredményt is. A lényege, hogy felajánljuk egy-egy jól megírt vendégcikket egy másik, téma szempontjából releváns és erős blog számára. A szövegben pedig elhelyezünk több, a saját oldalunkra mutató linket.
Sok blogger és honlaptulajdonos nyitott az ilyen együttműködésre, hiszen nekik is jó, ha néhány linkért cserébe jó minőségű tartalmat jelentethetnek meg a saját felületükön.
SEO szakember: szükséged van rá? Egyáltalán mit csinál?
A SEO szakember feladata a stratégia kialakítása, és a keresőoptimalizáló munka összefogása, kordinálása.
Egy jó SEO szakember meg tudja becsülni, hogy egy-egy keresőoptimalizálás cél eléréséhez milyen és mennyi erőforrásra, munkára lesz szükség. SEO elemzést készít, tudatos stratégiát épít, és pontos utasításokat, javaslatokat ad arra, miként lehet a kijelölt SEO célt elérni. Ismeri a Google kereső működését, tisztában van a trendekkel, és tudja mi az, amire figyelni kell. Hogy miként lehet elkerülni a buktatókat, felesleges köröket.
Fontos tudnod, hogy egyetlen SEO szakember sem fogja elvégezni helyetted a keresőoptimalizálás munka teljes spektrumát. Nem fog SEO szöveget írni, sem átvállalni a weboldal fejlesztő teljes munkáját, apró technikai hibákkal bíbelődni.
A jó SEO szolgáltatás az, amikor a szakember már a közös munka legelején kijelöli a prioritásokat. Meghatározza, milyen területekre, kérdésekre kell kiemelten odafigyelni, hogy a lehető leghatékonyabban elérhető legyen a közösen megállapított keresőoptimalizálási cél. És tudatosan végig is viszi a teljes folyamatot.
És hogy szükséged van-e rá?
Attól függ.
Ha van anyagi kereted megfizetni egy szakembert (vagy ügynökséget), és az idődet szívesen szenteled a szakmádnak és az üzletednek, akkor szerintem szervezd ki a SEO-t.
Ellenben ha van időd tanulni, és nincs kereted a kiszervezésre, keress egy jó SEO tanfolyamot. Bővebben a SEO árakról itt tudsz tájékozódni.
A sikerhez nem elég ismerni a SEO-t. Ki is kell tudni várni az eredményt
A keresőoptimalizálás folyamatos és megfontolt építkezést jelent.
Nagyon sokan belevágnak, aztán feladják pár hónap után, mert nem jön az eredmény. Ez nagy hiba. A SEO-tól eredményt várni a legjobb esetben is minimum fél éves időtávban érdemes. Ebből a szempontból mindegy, hogy egy szolgáltatást áruló egyszerűbb honlapot, vagy egy webáruházat keresőoptimalizálsz.
Persze elképzelhető, hogy féléven belül is lesz mondjuk egy látványos javulás egy fontos kulcsszó helyezésével kapcsolatban. De kell 6 hónap, hogy meglehessen mondani, a javulás tartós, vagy csak átmeneti jelenség volt.
Ezért azt javaslom, ha SEO projektbe vágsz, légy türelemmel.
Sok sikert!
További hasznos cikkek a SEO-ról
- Nagy SEO hibák, amikre rámehet az egész projekt
- SEO árak: miért és mennyibe kerül a siker valójában?
- SEO kampány: a siker 4 feltétele
- SEO vagy Google Ads: melyik a jobb?
- Mennyi tartalomra van szükség a sikeres SEO-hoz?
- Mennyi új ügyfelet szerezhet egy ügyvédi iroda kizárólag SEO-val?
- Hogyan védjed meg a márkaneved a Google-ben?
- Milyen hamar hoz eredményt a SEO? (Példákkal)
- Mennyit ér egy SEO-fókuszú honlap felújítás? (Esettanulmány)
Hogyan tovább?
Ha hasznosnak találtad a cikket, akkor több mindent is tehetsz:
- Mentsd el a könyvjelzők közé, hogy bármikor gyorsan visszatalálj.
- Iratozz fel a SEO hírlevelemre
- Kövesd be a LinkedIn profilomat és a YouTube csatornámat.
- Vedd felem a kapcsolatot, ha SEO szakértőt keresel a weboldaladhoz.
Vélemény, hozzászólás?