Ezen a blogon rengeteg weboldal készítés témájú cikket írtam az elmúlt években. Mindig szem előtt tartottam, hogy segítsek a nulla tudással saját honlap építésébe vágó kezdőknek.
Most pedig készítettünk egy kifejezetten nekik szóló online videós tanfolyamot is!
Milyen előnyei lehetnek, ha megtanulsz saját weboldalt készíteni?
Egyrészt nyilván új dolgokat tanulni mindig jó, főleg, ha annyi sikerélménnyel jár, mint a honlapkészítés.
Másrészt a weblap szerkesztő tudás, akkor is hasznos, ha:
- alkalmazott vagy, és a munkahelyednek szüksége lehet honlapra – értékesebb munkaerő leszel.
- saját vállalkozásod van, és kellene egy honlap, a lehető legköltséghatékonyabban. Vagy csak mert érdekel, hogyan működik a honlapkészítés.
- felmerült benned, hogy weboldal készítőként (site builder, webfejlesztő, stb.) helyezkedj el.
A legutolsó esethez egy rövid megjegyzés: a magyar honlapkészítő szakma meglehetősen zsúfolt, a piac nehezen átlátható, de az én tapasztalatom az, hogy igenis még mindig van igény normális hozzáállású, a saját képességeivel és tudásával tisztában lévő, ügyes és jól kommunikáló weboldal készítőkre. Szóval, ha ilyen terveid vannak, vágj bele bátran!
Fontos azt is látni, hogy ma honlapot készíteni alapvetően két megközelítéssel lehet (a kettő között természetesen van átmenet, de most nem ez a lényeg):
- programozni, kódolni. Ehhez ismerned kell legalább a HTML, CSS, JS és PHP programnyelveket. A programozói tudással kódszinten leszel képes új honlapokat készíteni.
- kész, dobozos tartalomkezelő-rendszereket (CMS rendszereket) használni a honlapkészítéshez. Ebben az esetben nincs szükséged programozói tudásra.
A cikk a továbbiakban – akárcsak a kurzusunk – a második típusú honlapkészítésről szól, mert ez az, ami hozzáférhetőbb a legtöbb ember számára.
A weboldal készítés tanfolyamok fő típusai
Ha honlapkészítést szeretnél tanulni, többféle megoldást választhatsz.
Az első, klasszikus módszer, ha egyszerűen elkezded beleásni magad az intereneten a témába. Elolvasol egy csomó szakcikket, YouTube-videókat nézel, FB csoportokban kérsz tanácsot.
Nem fogok hazudni, így is lehet csinálni. Sőt, én is így kezdtem.
De ezt csak akkor ajánlom, ha nagyon sok szabadidőd van a tanulásra, értesz angolul, és képes vagy önállóan és tervszerűen haladni. Nem kalandozol el a macskás videóknál, hírportáloknál, stb.
A másik megoldás, ha elvégzel valamilyen honlapkészítő tanfolyamot. Ezekből többféle is létezik:
- tantermi kurzusok
- ingyenes online videókurzusok
- fizetős online videókurzusok
A tantermi kurzusok főleg a Covid előtt voltak népszerűek, de mostanában ismét találkozni velük. Szerintem alapvető gond, hogy rendkívül időigényesek, ráadásul többnyire drágák, hiszen fizetni kell a helyszínt, az instruktort, stb. De természetesen lehetnek köztük nagyon jó tanfolyamok is, ezt nem vitatom.
Az ingyenes online kurzusok kézenfekvő megoldást kínálnak mindenkinek, akit érdekel a téma. Elsősorban angolul van nagy választék, de most már magyarul is elérhető több ingyenes anyag, sőt komplex tanfolyamok is. Jellemzően a magyarul elérhető anyagok baromi hosszadalmasak: túl hosszúak a videók, túl sokat lovagolnak nagyon alap dolgokon – legalábbis az én ízlésemnek.
Fizetős online videókurzusok: ebből a fajtából is több elérhető már teljesen magyar nyelven. Több köztük nagyon profin, lelkiismeretesen felépített anyag. Az áruk 10-20 ezer forintnál kezdődik, a határ a csillagos ég.
A saját készítésű kurzusunk, a Honlapszaki Tanfolyam a harmadik kategóriába tartozik. Vagyis egy fizetős tanfolyam, de már most mondom, hogy a megszokott ár töredékébe kerül. Erről leljebb írok bővebben is.
Mit tanulsz meg konkrétan a Honlapszaki Tanfolyamon?
A Honlapszaki Tanfolyam célja, gyorsan és hatékonyan megmutatni a weboldal készítés alapjait. A kurzus végére képes leszel összerakni egy egyszerű, de jól kinézű weblapot.
Megtanulod:
- A WordPress tartalomkezelő rendszer alap beállításait
- Megtanulod, mik azok a sablonok és bővítmények, miként tudod őket kezelni
- Megtanulsz oldalakat, bejegyezéseket és menüt létrehozni, beállítani
- Megépítünk együtt egy komplett honlapot, két teljesen különböző prémium sablonnal is
- Hogyan használd a Divi sablont
- Miként lehet villámgyorsan igényes saját honlapod StudioPress sablonok segítségével
- Extra videó 1: Megtanulod, hogyan lehet könnyen GDPR kompatibilis a honlapod
- Extra videó 2: Megmutatom, hogyan tudsz szószerint percek latt szuper logót készíteni magadnak
- Örökös elérést kapsz az összes kurzus videóra.
Mi a legfontosabb plusz, amit a Honlapszaki Tanfolyam nyújt?
Mármint azon kívül, hogy én lehetek a mentorod? Kell még más is? 🙂 Csak vicceltem.
A kurzus legnagyobb előnye, hogy nem csak egy rakás videót kapsz, hanem egy rendes tesztoldalt is hozzá, ahol mindent kipróbálhatsz (még többet is), amit a videókból tanulsz.
A személyes tesztoldaladon minden szükséges eszköz (sablon, bővítmény) előre lesz telepítve. A teszthonlap 10 napig használható ingyenesen. Utána, ha igényt tartasz rá, az egészet átmásoljuk egy általad választott tárhelyre és domain címre.
Azért találtam ki ezt a megoldást, hogy a kurzuson kívül ne kelljen semmit megvenned (webtárhelyet, szotfvereket, domain címet) a gyakorláshoz és a tanuláshoz. 10 nap után pedig már el fogod tudni dönteni, szeretnéd-e folytatni, és ha igen, milyen formában.
Kinek ajánlott a Honlapszaki Tanfolyam?
Néhány esetben nem ajánlom a kurzusunkat. Például, ha:
- kódolni, programozni szeretnél megtanulni, hogy teljesen egyedi fejlesztésű honlapokat készíthess.
- azt reméled, hogy egy elvégzett kurzus után mindent tudni fogsz a honlapkészítésről.
- elvi problémáid vannak a CMS rendszerekkel, vagy a WordPresszel.
- haladó kurzust keresel, már tudod kezelni a WordPresst, és önállóan össze tudsz rakni egy honlapot.
De abban az esetben, ha:
- teljesen kezdő vagy
- nem tudsz programozni és/vagy nem is érdekel
- gyors, hatékony megoldást keresel, hogy meglegyenek az alapok, amivel tovább tudsz lépni
- össze kell raknod egy saját honlapot, de nem tudod hogyan állj neki
- nem akarsz 100+ órát eltölteni a YouTube-on honlapkészítés tanulással
akkor örömmel ajánlom neked a Honlapszaki Tanfolyamot.
Fontos: a kurzushoz tökéletesen elég, ha tudsz böngészőt használni. Egyéb informatikai előtudásra NINCS szükséged.
De mennyibe kerül?
Ismered azt az érzést, amikor olvasol egy termékről vagy szolgáltatásról, és iszonyatosan bejön, már szinte meg is rendeled, de aztán hirtelen szembe jön veled az ára? És inkább meggondolod magad.
Na ebben az esetben ez az élmény nem fog megismétlődni. Le is írom gyorsan: a kurzus mindenestül, összesen 1990 forintba kerül. Ezerkilencszázkilencven forintba.
Konkrétan két kg jobb minőségű kenyér áráért megtanulhatsz alapszinten és gyorsan összerakni egy szép megjelenésű saját honlapot.
Szerintem ez nem egy rossz üzlet. Biztos vagyok benne, hogy szerinted sem.
Miért ilyen olcsó?
Ha körülnézel az interneten, azt fogod látni, hogy a fizetős honlapkészítés tanfolyamok ára többtízezer forintnál kezdődik. Miért éri akkor meg nekem, hogy kevesebb, mint 2000 forintért áruljuk a saját képzésünket? Nem is ér többet, vagy mi?
Nos, nem ez a helyzet. Sokkal többet ér.
Ugyanakkor azt gondolom (gondoljuk, közösen a kollégámmal, Barnival), hogy nekünk megéri önköltségi áron (kb. ez az 1990 forint) adni a képzést. Egyszerűen azért, mert ha 100 növendékből lesz mondjuk kettő, aki később fizetős ügyfelünkké válik (akár SEO, akár webfejlesztés területén), akkor igazából messze plusszal jöttünk ki az egészből.
Másrészt szeretünk segíteni.
Sokan vannak, például kezdő vállalkozók, akiknek nincs büdzséje több százezer forintért saját weboldalt készíttetni egy szakemberrel. De nekik is szükségük van honlapra. Szerintem nekik ez egy remek lehetőség, és boldogon alszom azzal a tudattal, hogy segíthettem.
Rendben, tetszik. De mi van, ha elekadok?
Akkor írsz nekünk üzenetet, és mi válaszolunk. Probléma megoldva 🙂
Hol tudom megvenni az online honlapkészítés tanfolyamot?
Kattints ide, és már vásárolhatod is. Kényelmesen, online, bankkártyával.
Vélemény, hozzászólás?